Błękitni Stargard wygrali na inaugurację II ligi

Grzegorz Drążek
Pierwszego gola strzela Radosław Wiśniewski.
Pierwszego gola strzela Radosław Wiśniewski. Tadeusz Surma
W pierwszej kolejce sezonu 2015/2016, w derbach województwa zachodniopomorskiego, Błękitni Stargard wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0.

Już na początku dzisiejszego spotkania w Stargardzie gospodarze zdobyli gola. W 7 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Radosław Wiśniewski. W pierwszej połowie Błękitni skutecznie powstrzymywali akcje przyjezdnych i Kotwica ani razu poważniej nie zagroziła ich bramce.

W drugiej połowie znowu szybko gospodarze zdobyli gola. W 54 minucie w polu karnym gości piłkę przejął Rafał Gutowski i podwyższył prowadznie. Gospodarze mieli w tej cżęści jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale gola już nie strzelili. Sam Wiśniewski trzykrotnie jeszcze uderzał na bramkę Kotwicy. Goście odpowiedzieli akcjami Michała Szuberta i Jakuba Poznańskiego. Pierwszy strzelił niecelnie, a drugi trafił do siatki gospodarzy, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Błękitni wygrali 2:0 i było to drugie zwycięstwo w tym tygodniu. W środę w Pucharze Polski pokonali ekstraklasową Termalicę Nieciecza 2:1. Kolejny mecz ligowy Błękitni rozegrają 8 sierpnia, na wyjeździe z Okocimskim KS Brzesko.

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (1:0)
Bramki: Wiśniewski (7), Gutowski (54).
Błękitni: Ufnal - Wawszczyk, Baranowski, Liśkiewicz, Siwek, Bednarski, Gutowski (90 Łaźniowski), Flis (Gajda), Fadecki, Wiśniewski (87 Inczewski), Magnuski (52 Kazimierowicz).
Kotwica: Małecki, Poznański, Rydzak, Kołodziejski (75 Berg), Azikiewicz, Wrzesień (59 Nowak), Witt, Księżniakiewicz, Kugiel (63 Bejuk), Sochań (Świechowski), Szubert.

Pozostałe wyniki inauguracyjnej kolejki II ligi
Olimpia Zambrów - ROW 1964 Rybnik 1:1, Polonia Bytom - Stal Mielec 1:1, Raków Częstochowa - Okocimski KS Brzesko 1:1, Puszcza Niepołomice - Siarka Tarnobrzeg 0:3, GKS Tychy - Wisła Puławy 0:2, Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 1:0, Stal Stalowa Wola - Nadwiślan Góa 2:1, Radomiak Radom - Znicz Pruszków 0:0.