Co dwie głowy, to nie jedna - sukces młodych szachistek z Grzybowa

Reprezentujące Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo: Julia Antolak i Maria Gościniak zdobyły drużynowe wicemistrzostwo Polski w szachach błyskawicznych w zawodach rozgrywanych w Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 12-14 kwietnia.

Nasza żeńska drużyna znalazła się na drugim miejscu wśród 21 startujących zespołów, a do zwyciężczyń z Klubu UKS Czarny Koń Olkusz straciła tylko 1 pkt. Julia na pierwszej szachownicy w 11 rundach zdobyła dla drużyny 9 pkt (najwięcej ze wszystkich uczestniczek zawodów), a Marysia - 5,5 pkt. Dla obu szachistek były to pierwsze seniorskie medale Mistrzostw Polski.

Dzień wcześniej rozegrano indywidualne Mistrzostwa Polski. Tam nasze zawodniczki również pokazały się z dobrej strony. Wśród 64 uczestniczek zawodów Julia z dorobkiem 10 pkt z 15 rozegranych partii zajęła 5 miejsce. Natomiast Maria zdobyła punkt mniej i zajęła 9 miejsce.