Dobre starty młodych kołobrzeskich kolarzy szosowych

WW
Młodzi kolarze reprezentujący klub KTC Kołobrzeg rywalizowali w ostatnim czasie w kilku zawodach zarówno z zawodnikami z Polski, jak i z zagranicy.

W ostatni piątek w Darłowie kolarze z kołobrzeskiego klubu mierzyli się z 250 zawodnikami z kilku krajów. Na ulicach darłowskiego rynku rywalizowali o Puchar Burmistrza Darłowa w kryterium ulicznym. W kategorii młodziczek po kontuzji kolana wróciła Kornelia Braun i zajęła drugie miejsce. Wśród młodzików najlepiej z kołobrzeżan poradził sobie Oliwier Wrześniewski - był 9. Kacper Wójcicki był 13. W kategorii żakiń 21 była Lena Waligórska. Wśród żaków Olivier Serafin był 8, Jan Szymczyk - 9, Jan Rowiński - 15, Ksawery Andrzejewski - 16.

W sobotę podczas jazdy indywidualnej na czas w XXI Edycji Pucharu Polski w Kolarstwie Kobiecym Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Szosowym Kobiet Dąbki - Jarosławiec wśród młodzików 8 miejsce miał Oliwier Wrześniewski, 12 - Kacper Wójcicki. U młodziczek Kornelia Braun była 5, Pola Maciążek - 48, Hanna Boczkowska - 50. U żaków 11 miejsce zajął Olivier Serafin, 13 - Jan Szymczyk, 15 - Ksawery Andrzejewski, 16 - Jan Rowiński, 18 - Antoni Sulima.

W niedzielę był wyścig ze startu wspólnego. Tu na trzecim miejscu zakończył zawodnik kołobrzeskiego klubu - Kacper Wójcicki, dzięki współpracy z kolegą z drużyny, Oliwierem Wrześniewskim, który ostatecznie zajął ósme miejsce. Wśród młodziczek 5 była Kornelia Braun, 41 - Nicola Pszczoła, 46 - Hanna Boczkowska, 54 - Pola Maciążek. Wśród żakiń 16 była Lena Waligórska. Z kolei u żaków 12 miejsce zajął Olivier Serafin, 13 - Jan Szymczyk, 14 - Ksawery Andrzejewski, 19 - Antoś Sulima, 20 - Jan Rowiński.

Bardzo dobrze w Finałach Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie kobiet poradziła sobie Kornelia Braun, która zajęła 2 miejsce.

Z kolei inna zawodniczka KTC Kołobrzeg, Sophie Niewiadomski, w niedzielę w Berlinie w triathlonie "Der Hauptstadttriathlon" zdobyła 2 miejsce w kategorii dziewczynki rocznik 2007 i 4 miejsce w kategorii OPEN na 62 startujących (bez podziału na płeć).

KTC Kołobrzeg prowadzi zbiórkę funduszy na zakup busa niezbędnego do wyjazdów na zawody. Do tej pory zebrało ponad 5 tys. zł. Klub zakwalifikował się jako jedna z 45 organizacji za całej Polski do programu „odLottowa jazda”. Ma szansę wygrać 100 tys. zł na zakup bezpiecznego autokaru. Warunkiem tego jest wyjeżdżenie do 15 września największej liczby kilometrów. Każdy kto chce w tym pomóc, może pobrać darmową aplikację Fundacji LOTTO – odLottowa Jazda, zarejestrować się, wybrać KTC Kołobrzeg i wyjeżdżać kilometry.