Sukces młodziutkiej kolarki z Kołobrzeskiego Towarzystwa Cyklistów

KTC Ziemia Kołobrzeska
Świeżo upieczona młodziczka, 13-letnia Kornelia Braun wygrała prestiżowy XXXII Ogólnopolski Wyścig Kolarski „Ślężański Mnich” w Sobótce.

Kolarka szosowa z Kolarskiego Towarzystwa Cyklistów Kołobrzeg wraz z pozostałymi siedmioma zawodnikami klubu przygotowywała się do zawodów pod okiem trenera prowadzącego Igora Muraveva i trenera wspomagającego Jakuba Brauna. Zgrupowanie odbyli w Przesiece.

Zawodnicy KTC pierwszy raz wzięli udział w tym otwierającym sezon szosowy prestiżowym wyścigu. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody tej rangi w życiu.

Wszyscy zawodnicy kołobrzeskiego klubu ukończyli zawody. Bardzo dobrze w kategorii młodzików poradził sobie 14-letni Oliwier Wrześniewski, który na 121 zawodników zajął 34 miejsce. Pozostali zawodnicy KTC w tej kategorii – 14-letni Kacper Wójcicki i 13-letni Oskar Cejmerowski zajęli odpowiednio 80 i 96 miejsce.

Wśród młodziczek na 71 startujących zawodniczek 14-letnia Nicola Pszczoła zajęła 55 miejsce, 13-letnia Hania Boczkowska była 59, a jej rówieśniczka Pola Maciążek - 63.

Junior młodszy, 16-letni Damian Kołkowski, który trenuje kolarstwo w KTC dopiero od roku, na 160 zawodników uplasował się na 66 miejscu.

KTC szkoli młodych miłośników dwóch kółek i namawia dzieci po 6 roku życia do dołączenia do ich zespołu. Pierwsze trzy treningi oferuje za darmo, zapewnia także strój i sprzęt.