Kolejny sukces siatkarek z Kołobrzegu na drodze do II Ligi

Iwona Marciniak
Drużyna OPP Powiat Kołobrzeski
Drużyna OPP Powiat Kołobrzeski OPP Powiat Kołobrzeski
Trwa fantastyczny sezon dla kołobrzeskich siatkarek UKS OPP Powiat Kołobrzeski. W ostatni czwartek wyjechały do Bydgoszczy na kolejny etap rozgrywek - trzydniowy Półfinałowy Turniej Barażowy o wejście do II Ligi Kobiet. I wygrały! Otrzymały prawo organizacji Turnieju Finałowego na własnym parkiecie. Wielkie brawa!

Na tym szczeblu rozgrywek odbywających się według ustalonego wcześniej przez PZPS klucza, spotykają się już tylko mistrzowie i wicemistrzowie województw. Przeciwniczkami zawodniczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski były:

KU AZS WSG Bydgoszcz - gospodarz i Mistrz Województwa Kujawsko Pomorskiego
SPS Box-Pro Volley Piła - Mistrz Województwa Wielkopolskiego
TSS Gdańsk - Wicemistrz Województwa Pomorskiego

Pierwszego dnia zespół kołobrzeski zmierzył się z gospodyniami Turnieju i po prawie trzygodzinnej walce uległ bydgoskiemu zespołowi w stosunku 2-3, 13-15 w tiebreaku. Drugi dzień to rywalizacja z zespołem z Piły i zwycięstwo zawodniczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3-1. Dobra gra Pilanek pozwoliła im urwać drugiego seta w stosunku 26-24.

Przed ostatnim dniem zmagań wiadomo było, że w grze o awans pozostały trzy zespoły, a o końcowym wyniku będzie decydował każdy set. Kołobrzeżanki w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się z zespołem z Gdańska, który jako jedyny odniósł dwa zwycięstwa w Turnieju. Gdańszczankom potrzebny był jeden set do awansu, kołobrzeżanki natomiast nie mogły pozwolić sobie na porażkę. I tak, po najlepszym spotkaniu w wykonaniu zespołu z Kołobrzegu, zawodniczki OPP Powiat Kołobrzeski wygrały z wynikiem 3-0. Dało im to zwycięstwo w Półfinałowym Turnieju Barażowym o II Ligę. Tym samym podopieczne Krzysztofa Ośliśloka otrzymały prawo organizacji Turnieju Finałowego, o wejście do II Ligi Kobiet na własnym parkiecie.