Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym. Tak było na trasie! [ZDJĘCIA]

WAK
IV Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym
IV Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym Waldemar Kaiser
Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym odbywał się w pełnym słońcu, które mocno doskwierało większości zawodników. Rywalizację w kategorii mężczyzn wygrał Kenijczyk. Wśród pań triumfowała Polka. Zobacz zdjęcia z trasy!

IV edycję Biegu Lwa wygrali Hillary Kimaiyo i Dominika Nowakowska, ustanawiając jednocześnie nowe rekordy. Kenijczyk ukończył bieg w czasie 1:03:52 , a Polska - 1:14:00. Najlepszy z Polaków – Błażej Brzeziński z czasem 1:08:50 zajął trzecie miejsce. Półmaraton ukończyło 1071 osób.
**

Kenijczycy Hillary Kimaiyo i David Metto na prowadzenie wysunęli się już na początku biegu. Z każdym kilometrem powiększali swoja przewagę nad innymi biegaczami. Za liderami biegła trójka Polaków - Błażej Brzeziński, Emil Dobrowolski i Szymon Kulka. Najlepiej finiszował Błażej Brzeziński, drugi linie mety minał Szymon Kulka, a trzeci - Emil Dobrowolski.

Zwyciężczyni półmaratonu Dominika Nowakowska od startu do mety biegła samotnie. Żadna z zawodniczek nie dotrzymała jej kroku. Na metę wbiegła niemal pięć minut przed druga zawodniczką Ewą Kucharską. Trzecie miejsce zajęła Kenijka Magdaline Jepkorir Chemjor.

– Wiedziałam, że będzie ciepło, bo jest maj, a bieg startował o 14:00, że trasa nie jest łatwa, bo biegnie się na trzech pętlach i trzeba dublować - Dominika Nowakowska. - Ale czułam się dobrze, a że uważam, że trzeba biegać odważnie, postanowiłam zaryzykować – mówi wicemistrzyni Polski w półmaratonie z 2014 roku. Od samego początku, mimo, że samotnie, biegło mi się bardzo dobrze, do 15 km biegłam na rekord życiowy. Później niestety wiele traciłam wymijając innych biegaczy. Mimo to uważam, że wynik, jaki osiągnęłam jest przyzwoity, a zawody na pewno będę miło wspominać. Szczególnie kibiców, którzy – i mogę to powiedzieć z czystym sumieniem – są najbardziej zaangażowanymi w Polsce i bardzo motywowali na trasie - zapewnia wicemistrzyni Polski w półmaratonie z 2014 roku.

Na trasie półmaratonu, w czasie jego trwania, odbywał się też bieg na dystansie 7 km – Pogoń za Lwem. Pierwszymi zawodnikami, którzy przebiegli siedmiokilometrowy dystans byli: Sławomir Naskręt (25:52), Adam Drzymała (25:55) i Dominik Mamet (26:05). Rywalizację pań wygrała Karolina Kotkowska (30:55), druga była Wioletta Sobczyk (32:07), a trzecia Angelina Woyczyńska (32:21).