Bieg o Błękitną Wstęgę Stargardu. Pobiegło 606 osób. Galeria zdjęć - część 1

Grzegorz Drążek
To trzecia edycja międzynarodowego biegu ulicznego w Stargardzie organizowanego przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Tadeusz Surma
Dmyłro Musiiatczenko z Ukrainy zwyciężył w XIII Biegu Ulicznym o Błękitną Wstęgę Stargardu. Konrad Majdziński z Pomorza Stargard był trzeci. Sklasyfikowanych zostało 606 zawodników.

Tak jak rok temu bieg uliczny został zorganizowany na terenach Stargardzkiego Parku Przemysłowego, w okolicy osiedla Chopina i ronda 15 Południk. Trasa wiodła między Wieniawskiego, Cieplną, Przemysłową, Skandynawską, Hanzeatycką, Stralsundzką i Nasienną. Biegacze pokonali trzy pętle. Bieg odbywa się na dystansie 10 kilometrów.

Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu to główne wydarzenie sportowe Dni Stargardu. Biorą w nim udział zarówno zrzeszeni w różnych klubach lekkoatleci, jak i amatorzy biegania. Wczoraj wieczorem w biegu sklasyfikowano 606 osób.

Pierwsze miejsce zajął Dmyłro Musiiatchenko z Ukrainy. Jego czas 32 min. 17 sek. Na drugim uplasował się jego rodak Oleksei Obukhovskyi (32.18 min). Trzeci był Konrad Majdziński ze Starej Dąbrowy, reprezentujący WMLKS Pomorze Stargard (32.52).
W czołowej szóstce byli jeszcze: Michał Hulewicz z Hulewicz Running Team (33.14), Andrzej Kuśmider z WMLKS Pomorze Stargard (33.52) i Daniel Nowak z Rozbieganego Goleniowa (34.23).

W gronie kobiet pierwsze miejsce zajęła Katsiaryna Ptashuk, reprezentująca klub Achilles Leszno (36.34). Na drugim uplasowała się Paulina Grzegórzek ze Szczecina (37.20). Trzecia była Milena Sadowska ze Stargardu (38.57).