Droga do Zdrowia z PZU ruszyła w dalszą trasę!

Materiał informacyjny PZU
Droga do Zdrowia z PZU odwiedza kolejne miasta! Po sukcesie akcji pilotażowej, podczas której mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, teraz bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju. Po pierwszym przystanku w Giżycku, tym razem zapraszamy na badania do Kołobrzegu. Mobilna strefa zdrowia będzie zlokalizowana 24 i 25 lipca na terenie Sanatorium MSWiA, wejście od ul. Spacerowej.

Kolejne fale trwającej już drugi rok pandemii skutecznie utrudniały pacjentom dostęp do badań i stacjonarnych wizyt u lekarzy. Dlatego Grupa PZU, która od samego od początku wspiera Polaków w walce z koronawirusem, zorganizowała akcję badań profilaktycznych.

W czerwcu, podczas pilotażu „Drogi do Zdrowia z PZU”, mobilne gabinety medyczne przemierzyły około 3500 km i odwiedziły Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Łącznie wykonano w nich blisko 3000 badań i konsultacji medycznych, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy 6 pacjentom dosłownie uratowano życie. Ich stan był na tyle poważny, że trzeba było wezwać karetkę i odwieźć ich do szpitala.

W weekend 17-18 lipca wydarzenie odbyło się w Giżycku, gdzie wykonano 400 badań. W mobilnej strefie zdrowia przez cały weekend ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto, w sobotę 17 lipca, w bazie MOPR organizatorzy akcji przekazali ratownikom pianki neoprenowe i skafandry do akcji na wodzie. To tylko część wsparcia, jakie PZU zaoferował MOPR-owi, aby zapewnić bezpieczeństwo nad wodą zarówno ratownikom, jak również turystom.

- Akcję Droga do Zdrowia z PZU rozpoczęliśmy, aby pomóc Polakom w walce z długotrwałymi następstwami zarówno zachorowań na COVID-19, jak i przerwy w regularnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Po miesiącu pilotażu widzimy, że dobrze odczytaliśmy potrzeby w tym zakresie. Sukces akcji bardzo nas cieszy i motywuje do jej kontynuowania. W lipcu i sierpniu zawitamy do kolejnych siedmiu miast, przede wszystkim w regionach, gdzie Polacy spędzają wakacje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania mobilnych stref zdrowia PZU mieszkańców i turystów – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Podobnie jak w czerwcu, podczas wakacyjnej edycji Drogi do Zdrowia z PZU wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc - pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem.

Do końca wakacji „Droga do Zdrowia z PZU” dotrze do miejscowości turystycznych w całej Polsce. Kolejne zaplanowane przystanki to: Kołobrzeg, pomorskie Brusy, Augustów, Polańczyk, Zakopane i Szklarska Poręba.
W każdym z miast strefy zdrowia PZU będą czynne w godz. 9.00-19.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Akcja potrwa do końca wakacji.

Grupa PZU od początku pomaga w walce z pandemią

Grupa PZU od samego początku aktywnie włączyła się w walkę z pandemią koronawirusa. Na wsparcie finansowe i sprzętowe dla szpitali i służb walczących z COVID-19 spółki narodowego ubezpieczyciela przeznaczyły ponad 25 mln zł. Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PZU obsługiwane są specjalne infolinie m.in. dla chorych na COVID-19, seniorów, a także dla osób szczepiących się.

Dodaj ogłoszenie