Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Droga Kołobrzeg - Trzebiatów. Pozwolenie na remont jest, ale pieniędzy nie ma

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
To stosunkowo wąski, ruchliwy odcinek trasy Trzebiatów - Kołobrzeg
To stosunkowo wąski, ruchliwy odcinek trasy Trzebiatów - Kołobrzeg Radosław Brzostek
Nie wiadomo kiedy rozpocznie się remont drogi Kołobrzeg – Trzebiatów. Wprawdzie wojewoda wydał już decyzję zezwalającą na rozbudową tego odcinka drogi wojewódzkiej 102, ale nie ma na nią jeszcze pieniędzy. Bo miałyby pochodzić z nowego, a dotąd jeszcze nie uruchomionego rozdania Funduszy Europejskich na lata 2021-2027.

Chodzi o ruchliwą zwłaszcza w sezonie, drogę łączącą Kołobrzeg z Trzebiatowem, a prowadzącą dalej do Międzyzdrojów. Zarządza nią Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Odcinek, o którym mowa, ma ponad 20 km długości, zaczyna się za przejazdem kolejowym w Trzebiatowie i obejmuje trasę przy której znajdują się miejscowości: Paliczyno, Gołańcz Pomorska, Kędrzyno, Bogusławiec, Błotnica i Zieleniewo. Przy czym jak słyszymy od Michała Żubera, dyrektora ZZDW, samo Zieleniewo owszem znalazło się w przygotowywanym od kilku lat projekcie inwestycji, ale w związku z przekazaniem tego końcowego fragmentu drogi Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu, jego przebudowa spadnie właśnie na barki starostwa.

Czekając na kolejne rozdanie unijnych pieniędzy

Kiedy więc może rozpocząć się remont drogi? Michał Żuber rozkłada ręce: - Być może w drugim kwartale przyszłego roku te środki będą już dostępne, ale i tak to zarząd województwa będzie decydował o tym, które zadania uzna za priorytetowe.

Jak mówi dyrektor procedura ubiegania się u wojewody o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), o mały włos nie została zawieszona, właśnie w związku z jeszcze dość odległym terminem przystąpienia do prac. Ale skoro jednak ją wydano, ZZDW przystąpi teraz do wywłaszczeń terenu niezbędnego do realizacji, ustalania wysokości odszkodowań itd.

Odcinek drogi o który mowa jest pokryty bardzo starą nawierzchnią bitumiczną, a szerokość jezdni sięga od 6 do 6,5 m. Po remoncie miałaby do 7 m, a w miejscowościach nie mniej niż 6,5, przy zastosowaniu elementów spowalniających ruch.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto