Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Działki w uzdrowiskowej strefie A znów rozgrzały miejskich radnych

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Archiwum :  Dyskusja dotyczyła działek położonych na południe od ul. Sułkowskiego, między ulicami Wschodnią i 4 Dywizji WP
Archiwum : Dyskusja dotyczyła działek położonych na południe od ul. Sułkowskiego, między ulicami Wschodnią i 4 Dywizji WP Iwona Marciniak
Gorąca atmosfera, dużo emocji, a nawet apel ze strony miejskich radych PiS, by mieszkańcy uważnie obserwowali przebieg głosowania, bo pokaże kto chroni interes uzdrowiska. Na czwartkowej sesji Rady Miasta znów pojawił się temat atrakcyjnych działek, położonych w uzdrowiskowej strefie A.

Dwa projekty uchwał planistycznych przedłożył przewodniczący Rady Miasta Jacek Woźniak (opozycyjny klub Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka). Pierwszy dotyczył przystąpienia do sporządzania zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, drugi uchylenia uchwały inicjującej procedurę sporządzania zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów między ul. A. Sułkowskiego, ul. Wschodnią a ul. 4 Dywizji Wojska Polskiego. Pierwsza miała rozpocząć procedurę ograniczenia możliwości zabudowy działek w tym miejscu, z 50 procent powierzchni, do 30, na co zdaniem Woźniaka, nie tylko w kuluarowych, wcześniejszych rozmowach, skłonna była przystać większość radnych. Drugi projekt miał powstrzymać procedury zwiększenia zabudowy z 30 do 45 procent, a jej wysokości do 24 m. – O tym, że strefa uzdrowiskowa A jest przeurbanizowana wiemy od dawna, a sytuację w bilansie zieleni (ważnym dla utrzymania statusu uzdrowiska – przyp. red.), poprawiło włączenie do strefy A Ekoparku Wschodniego – mówił Jacek Woźniak. O tym, że możliwość większej zabudowy nie musi oznaczać przetrzebienia zieleni przekonywał z kolei przedstawiciel jednego z inwestorów: - Te 45 procent nie znaczy, że taka powierzchnia zostanie zabudowana apartamentami – powiedział. – Pozwala np. rozszerzyć parter, żeby znalazły się tam usługi.
Adam Hok (Nowy Kołobrzeg, do niedawna proprezydenccy Kołobrzescy Razem; prywatnie przedstawiciel branży hotelarskiej) przestrzegał, przed wylaniem dziecka z kąpielą, bo ograniczenie zabudowy do 30 procent nie pozostawi furtki w przypadkach jednostkowych, gdy zwiększenie zabudowy będzie rzeczywiście konieczne. - Są tam też nasze (miejskie – przyp. red.) działki – przypominał podczas dyskusji nad uchwałą dotyczącą planu. A mniejszy procent zabudowy, to mniejszy dochód ze sprzedaży. Piotr Lewandowski (Kołobrzescy Razem) również to podkreślał: - Budżet nie jest z gumy. Dzięki sprzedaży naszych działek możemy zainwestować w dzielnicę uzdrowiskową, chcemy pociągnąć dalej promenadę, zbudować WOPR-ówkę – wyliczał.
Szef klubu PiS Maciej Bejnarowicz ripostował: - Koncentrujemy się na pytaniu za ile nasze działki sprzedać. A może odwrócić to pytanie, ile możemy na tych działkach zyskać inwestując w nie, w uzdrowisko.
To on zaapelował do mieszkańców, by potraktowali głosowanie jako test na prawdziwą troskę o rozwój uzdrowiska. Mimo, że oba projekty przewodniczącego przepadły, wszystkich pogodził projekt przedstawiony przez radną Nowego Kołobrzegu Agnieszkę Trafas: - Projekt naszej uchwały polega na tym, że zmieniamy uchwałę inicjującą zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego dla wspomnianego kwartału tak, że z dalszej procedury planistycznej (umożliwiającej większą zabudowę – przyp. red,) wyłączamy działki prywatne.
Projekt przeszedł jednogłośnie, mimo, że chwilę wcześniej właścicielka jednej z działek przestrzegła radnych przez nierównym traktowaniem podmiotów gospodarczych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto