Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gabadyn w Służbie. Czworonożny funkcjonariusz wkrótce zacznie służbę [ZDJĘCIA]

KWP Szczecin
Gabardyn w Służbie w Wałczu
Gabardyn w Służbie w Wałczu KWP Szczecin
Gabardyn w służbie. Już niebawem służbę w policji w Wałczu, zacznie czworonożny funkcjonariusz, który wabi sie Gabardyn. Aktualnie pies policyjny odbywa specjalistyczne przeszkolenie w Sułkowicach.

Gabardyn w służbie

Chociaż psy służbowe to policjanci bez stopni i mundurów, to w wielu przypadkach ci czworonożni stróże prawa okazują się być niezastąpieni. Pies - rasy owczarek belgijski, niebawem zasili szeregi wałeckiej komendy. Gabardyn to policyjne imię psa. Owczarek ma 16 miesięcy i od grudnia 2012 roku do maja 2013 roku wraz z przewodnikiem psa sierż. sztab. Danielem Grynkiewiczem przebywa na szkoleniu specjalistycznym w Sułkowicach.

Zatrzymano trzech kłusowników

Gabardyn to pies patrolowo-tropiący. Podczas szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej poza przygotowaniem do działań prewencyjnych nabywa umiejętności tropienia śladów ludzkich. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów szkoli się zarówno Gabardyn jak i jego przewodnik, który uczy się zasad pielęgnacji psów oraz ich żywienia.

Doskonali ponadto umiejętności strzeleckie i podnosi sprawność fizyczną, która jest niezbędnym elementem pracy z psem służbowym. Gabardyn nie jest pierwszym psem służbowym sierż. sztab. Daniel Grynkiewicza. Nasz kolega posiada doświadczenie w przewodzeniu psów.

Teraz dd maja 2013 roku wałecka komenda będzie miała dwa psy służbowe, albowiem od 2006 roku na terenie jednostki mieszka pies policyjny Zambu - rasy labrador, który zajmuje się wyszukiwaniem narkotyków. Psy używane są powszechnie do pracy w Policji we wszystkich krajach świata, szczególnie do patrolowania i tropienia. Najbardziej popularną rasą jest owczarek niemiecki.

>>>>> Śmierć na torach w Kołobrzegu

Z innych ras przydatny jest: rottweiler, sznaucer, owczarek belgijski, doberman oraz labrador. Psy w Polskiej Policji szkolone są poza patrolowaniem i tropieniem do wyszukiwania zapachów narkotyków, materiałów wybuchowych, broni, łusek, zwłok ludzkich, ratownictwa wodnego, a także do działań antyterrorystycznych i identyfikacji śladów zapachowych ludzi.

Naszemu koledze oraz czworonożnemu funkcjonariuszowi życzymy samych sukcesów, podczas szkolenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zachodniopomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto