Julia Antolak z Grzybowa Akademicką Mistrzynią Polski w szachach. Gratulujemy!

Iwona Marciniak
Julia Antolak, uzdolniona szachistka reprezentuje Gminny Klub Szachowy Solny Grzybowo Gmina Kołobrzeg
Julia Antolak to szachowa duma naszego regionu. Utytułowana zawodniczka Gminnego Klubu Szachowego Solny Grzybowo, ma na koncie kolejny sukces. Właśnie zdobyła złoty medal w indywidualnych Akademickich Mistrzostwach Polski w Szachach, reprezentując swoją uczelnię, Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Drużyna Akademii okazała się też najlepsza w turnieju drużynowym, w czym nie bez znaczenia był wynik Julii, która zdobyła dla zespołu 7 punktów w 9 partiach.

Złoty medal i trzecie miejsce drużynowo zajęła Politechnika Warszawska, a tu co ciekawe, podporą był kolejny zawodnik GKSZ Solny, Kacper Karwowski, który zdobył aż 8 punktów w 9 partiach. Kacper dzień wcześniej w turnieju indywidualnym zajął wysokie 8. miejsce wśród 281 studentów startujących w zawodach. W turnieju indywidualnym zagrał też Miłosz Rogala reprezentujący Politechnikę Gdańską, który w swoimi debiucie na tej imprezie zdobył 6 punktów zajmując 52. miejsce wśród 281 startujących zawodników.

Trzydniowe zawody były rozgrywane w miniony weekend w Bygdoszczy i skupiły 386 szachistów z 55 uczelni.