Kołobrzeg - rusza głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Zobacz na co i jak głosować

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Głosowanie czas zacząć! Zobacz jakie są projekty, wybierz i zagłosuj
Głosowanie czas zacząć! Zobacz jakie są projekty, wybierz i zagłosuj Iwona Marciniak
Udostępnij:
- Wkraczamy w decydujący etap tegorocznego Budżetu Obywatelskiego – mówiła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, spotykając się z dziennikarzami. W poniedziałek, 7 czerwca rozpocznie się głosowanie. Kończy się 20 czerwca. Kołobrzeżanie wybierają spośród 19 projektów, które przeszły weryfikację. Wszystkich nadesłano w tym roku 26. Do wzięcia jest jak zwykle milion złotych. Teraz zdecydują kołobrzeżanie.

Projekty podzielono na ogólnomiejskie i osiedlowe. Tych pierwszych jest 10, osiedlowych o jeden mniej. - Tylko jedno osiedle nie weźmie udziału w głosowaniu – poinformowała prezydent Mieczkowska.

Poznaliśmy je w kolejności wpłynięcia do urzędu. Ich numery będą aktualne podczas głosowania.

Opis wszystkich projektów

Ogólnomiejskie

Projekt nr 1 Biblioteka marzeń
Biblioteka to miejsce magiczne. Rozwija wyobraźnię, kształtuje, pomaga rozwijać pasje i zainteresowania. Projekt budżetu obywatelskiego zakłada doposażenie biblioteki poprzez zakup książek i audiobooków dla wszystkich grup wiekowych. W dobie COVID dostęp do książek jest dużą wartością.

Projekt nr 2 Zabawki wodne na plaży

Celem projektu jest tworzenie strefy dla najmłodszych dzieci na plaży, w której pod okiem rodziców najmłodsi plażowicze będą mogli aktywnie spędzić czas. Zabawki to głównie stoły wodne wyposażone w rurki, które mogą być dowolnie konfigurowane, sikawki, młynki, akcesoria - pompki i wieże z fontannami. Dodatkowe zabawki to plac zabaw, ścianki wspinaczkowe dla maluszków, zjeżdżalnie, tunele, stoliki wodne z piaskownicami dla dzieci. Wszystko ogólnodostępne na plaży centralnej przez okres wakacji. W centralnej części ustawiony zostanie namiot-gwiazda z animatorem. Pod namiotem będzie można także pobawić się z animatorem, skryć w cieniu.

Projekt nr 3 Profesjonalny zespół boisk do gry w bule

Propozycja dotyczy budowy do gry w bule. Gra w bule, czyli tzw. Petanque (Petanka) jest grą towarzyską z elementami zręcznościowymi, odpowiednia dla osób w każdym wieku. Nie wymaga wielkich umiejętności tylko trochę zręczności i chęci współzawodniczenia. Gra pochodzi z Francji i jest popularna w wielu krajach i odbywają się turnieje. Rozgrywki odbywają się na boisku (bulodromie). Gra polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowe kule w kierunku mniejszej drewnianej lub plastikowej kuli.

Projekt nr 4 Od juniora do seniora – nauka nurkowania

Od Juniora do Seniora - nauka nurkowania. Jeśli jesteś zameldowana/y w Kołobrzegu, masz ukończone 8 lat i kochasz wodę, lubisz aktywnie spędzać czas wolny z przyjaciółmi i znajomymi a świat ukryty pod wodą zawsze Cię fascynował. Ta oferta jest dla Ciebie. Naucz się nurkować, zdobądź certyfikat płetwonurka i odkrywaj piękno podwodnego świata. Nie musisz niczym się przejmować. Przyjdź do nas, wyposażymy Cię w odpowiedni sprzęt, nauczymy nurkować pod nadzorem świetnie wyszkolonego instruktora.

Projekt nr 5 Ćwicz na zdrowie w Radzikowie

Strefa zabawy i aktywności przy boisku wielofunkcyjnym
Dance Square - jedyny taki plac w mieście, wyposażony w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń i zabaw.
Pulsujący życiem skwer obok nowo powstałego boiska, strefa aktywności dla młodszych i starszych mieszkańców Kołobrzegu. W ramach projektu powstanie miejsce do wspólnych ćwiczeń oraz zabawy dźwiękiem i ruchem. Każdy uczestnik znajdzie tutaj miejsce dla siebie: najmłodsi nietuzinkowe urządzenia do zabawy, młodzież przestrzeń do gier i zabaw ruchowych, starsi miejsce do relaksu i wspólnych spotkań.

Projekt nr 6 Tor rowerowy dla każdego – Pumptrack w Kołobrzegu

Budowa zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego o wymiarach 170 m. Powstanie miejsce do treningu dla najmłodszych i dorosłych amatorów oraz zaawansowanych sportowców. Tor będzie składał się odpowiednio rozmieszczonych, niewielkich górek oraz wyprofilowanych zakrętów z bandami. Korzystanie z toru uczy płynnej jazdy i przyspieszania bez konieczności pedałowania uczy techniki wchodzenia w bandy bez zwalniania oraz umiejętności wybierania szybkich linii przejazdu

Projekt nr 7 Tor rowerowy dla każdego PUMPTRACK KOŁOBRZEG

Pumptrack to specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem, zwykle rowerem, ale też hulajnogą, deskorolką czy rolkach oraz wszechstronny trening. Dzięki odpowiedniemu profilowi zakrętów na torze można poruszać się zarówno wolno jak i bardzo szybko. Na pumptrack’u świetnie bawią się najmłodsi rowerzyści, dzieci, młodzież i oczywiście dorośli. Projekt zakłada budowę zapętlonego, asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o długości 180 mb zajmującego powierzchnię ok. 1000 m2.

Projekt nr 8 Sportowe lato w Kołobrzegu

Dzieci są grupą społeczeństwa najbardziej poszkodowaną przez lockdown. Ratujmy zdrowie dzieci oferując im codzienne ćwiczenia na powietrzu, o g. 11 i 18 w wakacje na ośmiu boiskach. Każdego dnia inna tematyka zajęć, by zachęcić najszerszą grupę osób. Każdy na koniec roku szkolnego otrzyma ulotkę o zajęciach sportowych w mieście. Ulotki będą też losami Loterii Fantowej. Odcięty kupon będzie losem. Będą przewidziane nagrody związane ze zdrowym stylem życia i sportem.

Projekt nr 9 Kołobrzeski pakiet Miau! Hau!

Projekt ma za zadanie zapewnienie trzech form pomocy zwierzętom z Kołobrzegu. W jego zakres wchodzą sterylizacja/kastracja i dokarmianie kotów wolno żyjących, a także sterylizacja/kastracja zwierząt właścicielskich. Fundusze na zabiegi dla kotów dobiegają końca, a potrzeby są nadal ogromne. Dokarmianie kotów do tej pory spoczywało na barkach Karmicieli społ. Oraz organizacji prozwierzęcych, natomiast zabiegi dla zwierząt właścicielskich zapobiegną porzucaniu niechcianych szczeniaków i kociaków.

Projekt nr 10 Kołobrzeskie Murale
Projekt "Kołobrzeskie murale" stworzy wielkoformatowe malowidła ścienne zlokalizowane w strategicznych miejscach miasta. Zakryje zrujnowane i szpetne powierzchnie. Murale dodadzą koloru i uroku miejscom, które wcześniej były niedostrzegalne. Sprawia, że szare dzielnice staną się wyjątkowe, przyczynia się do ich regeneracji. Murale umieszczą Kołobrzeg na turystycznej mapie street-artu - przyciągną turystów, biznesy. Będą cieszyć oko i pozytywnie wpływać na mieszkańców i odwiedzających miasto.

Osiedlowe

Śródmiejskie

Projekt nr 1 Akademia zmysłów – czyli doposażenie placu zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 10 w eko – kuchnię

Obecny plac zabaw zostanie doposażony w urządzenie"eko-kuchnia".Plac zabaw będzie ogólnodostępny dla mieszkańców, więc każdy będzie mógł przyjść z dzieckiem i skorzystać z urządzenia.Eko-kuchnia to całoroczne, plenerowe urządzenie, w którym najmłodsi mogą na świeżym powietrzu pobawić się w swoją ulubioną zabawę, czyli gotowanie!W skład Eko-Kuchni(czasem nazywanej kuchnią błotną)wchodzą mini naczynia, garnki, patelnie wykonane ze stali nierdzewnej,które sprawią, że zabawa będzie jeszcze ciekawsza

Zamoście

Projekt nr 1 Park Grillowy Zamoście
Projekt zakłada stworzenie w Kołobrzegu infrastruktury, gdzie można bezpłatnie i legalnie zorganizować rodzinny piknik z wykorzystaniem publicznie dostępnego miejsca do grillowania.
Park Grillowy ma się składać z całorocznego domku grillowego LUB 2 stanowisk grillowych, pieca do wypieku chleba/pizzy, infrastruktury piknikowej oraz sportowo-rekreacyjnej.
W parku będzie można organizować prywatne imprezy typu urodziny dla dzieci i młodzieży oraz imprezy miejskie lub osiedlowe.

Projekt nr 2 Eko Zamoście – Ekologiczny Event czyli lekcja ekologii dla dużych i małych
Eco Event dla mieszkańców dzielnicy, ich sąsiadów oraz przyjaciół, to doskonały sposób na integrację połączoną z budowaniem więzi emocjonalnych z przyrodą i nauką postaw ekologicznych. To edukacja przez animacje i warsztaty ekologiczne dla wszystkich, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, propagowanie zdrowego stylu życia. Na pikniku będą też "dmuchańce", eko-kuchnia, stanowiska sportu i relaksu, miasteczko rowerowe. Całość prowadzona będzie przez dj, wodzireja, lokalnych artystów i animatorów.

Lęborskie

Projekt nr 1 Bezpieczna strefa relaksu w parku im. J.H. Dąbrowskiego
Park im. Jana Henryka Dąbrowskiego jest urokliwym zakątkiem Kołobrzegu. To miejsce spotkań i spacerów, a zimą ulubione miejsce małych saneczkarzy. Niedawno powstała strefa relaksu i wypoczynku. Niestety była już zniszczona przez wandali. Projekt budżetu obywatelskiego zakłada zakup i montaż jednego punktu kamerowego, który zostanie włączony do systemu miejskiego. To działanie zapewni bezpieczeństwo spacerowiczom i uchroni urządzenia parkowe przed kolejnymi zniszczeniami.

Zachodnie

Projekt nr 1 Doposażenie placu rekreacyjno- sportowego „Maja” przy
ul. Wylotowej 80a – uzupełnienie ogrodzenia i nowe urządzenia
Doposażenie placu rekreacyjno-sportowego "Maja" przy ul. Wylotowej 80a. Uzupełnienie ogrodzenia i montaż nowych urządzeń do ćwiczeń.

Ogrody

Projekt nr 1 Strefa relaksu na osiedlu Ogrody
Strefa Relaksu na osiedlu "Ogrody" będzie uzupełniniem oferty dla mieszkańców osiedla. Znajdzie się tam m.in. drewniana altana ogrodowa wraz z grillem, stół piknikowy, roślinność ozdobna oraz mała architektura miejska. Całość zostanie wykonana w stylu nawiązującym do walorów strategii promocji miasta Kołobrzeg Re:generacja. Zostanie również stworzony regulamin korzystania z tego miejsca.

Projekt nr 2 Kino pod chmurką dla mieszkańców osiedla Ogrody
Projekt zakłada 3 wieczory z projekcjami filmowymi, które odbędą się w okresie wakacyjnym. Wydarzenie dedykowane jest wszystkim mieszkańcom. Dobór filmów powinien nastąpić w zależności od propozycji kinowej.

Rzemieślnicze

Projekt nr 1 Zagospodarowanie terenu zielonego (skweru) przy ul. Bolesława Krzywoustego 117
Zagospodarowanie terenu zielonego (skweru) przy ul. Bolesława Krzywoustego 117.

Podczele
Projekt nr 1 Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej
Modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej jest kolejnym punktem na mapie osiedlowych inwestycji. Projekt zakłada poprawę funkcjonalności zabawki wspinaczkowej poprzez wyłożenie 44m2 terenu, na którym jest ustawiony bezpieczną kostką z granulatu gumowego SBR. Zaplanowano kupno i montaż huśtawki „bocianie gniazdo”, trampoliny prostokątnej, 2-osobowego bujaka. Wybór tych produktów podyktowany był chęcią uatrakcyjnienia placu o konstrukcje, których nie ma jeszcze dostępnych na osiedlu.

Głosowanie

Do udziału w głosowaniu na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego uprawnieni są mieszkańcy Kołobrzegu. W przypadku osoby niepełnoletniej konieczna będzie zgoda opiekuna prawnego. Uprawnienie do głosowania ustala się na podstawie bazy danych osób zameldowanych na pobyt stały lub czasowy. W przypadku osób, które nie posiadają meldunku w Kołobrzegu na podstawie wpisu do rejestru wyborców.

Każdy mieszkaniec ma jeden głos, w ramach którego może oznaczyć maksymalnie jeden projekt
z kategorii ogólnomiejskiej i jeden projekt z kategorii osiedlowej.

Głosowanie przeprowadza się poprzez:

oddanie głosu elektronicznie oraz zatwierdzenie kodu weryfikacyjnego przesłanego w bezpłatnej wiadomości sms na podany w formularzu numer telefonu komórkowego - z wykorzystaniem aplikacji do głosowania na stronie internetowej dedykowanej Budżetowi Obywatelskiemu www.bo.kolobrzeg.pl;
złożenie osobiście papierowej karty do głosowania w stacjonarnym punkcie do głosowania
w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Kołobrzeg ul. Ratuszowa 13 w godzinach otwarcia.
W głosowaniu elektronicznym z wykorzystaniem jednego numeru komórkowego, na projekt ogólnomiejski i projekt osiedlowy, może zagłosować tylko jeden mieszkaniec.

więcej informacji: bo.kolobrzeg.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski - video flesz

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie