Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni Słupsk 58:80 [zdjęcia]

Michał Piątkowski
W Kołobrzegu równo było tylko przez trzydzieści minut gry. W czwartej kwarcie Czarne Pantery wrzuciły wyższy bieg i wygrały ważny mecz w Kołobrzegu 80:58.

Pierwsza kwarta to szturm Kotwicy, która szybko zdobyła dziesięć punktów, nie pozwalając Czarnym na zdobycie choćby jednego. Gospodarze konsekwentnie grali pod kosz, gdzie albo punktowali, albo w łatwy sposób wymuszali kolejne przewinienia słupszczan. Pierwsze punkty dla Czarnych z linii wolnych zdobył Adrian Kordalski i dał sygnał reszcie kolegów do odrabiania strat. Czarni przyspieszyli, dwie trójki trafił Małgorzaciak, a siedem punktów z ławki zdobył bardzo dobrze dysponowany Damian Janiak. Po pierwszych dziesięciu minutach gry Czarni odrobili wszystkie straty i wyszli na dwu punktowe prowadzenie.

Drugą kwartę ponownie lepiej rozpoczęli Czarodzieje z Wydm, którzy szybko zdobyli pięć punktów. Gracze ze Słupska przez moment mieli ogromne problemy z sforsowaniem kołobrzeskiej defensywy i tylko indywidualne akcję Długosza oraz Janiaka przynosiły im punkty. Świetny moment miał Filip Małgorzaciak, który najpierw zdobył łatwe punkty spod kosza, zaraz po tym trafił swoją trzecią już trójkę i wyprowadził Czarnych na prowadzenie 28:22. W drugiej części kwarty Czarni jeszcze przyspieszyli. Pięć punktów zdobył Patryk Pełka, kolejną trójkę zapisał na swoim koncie Małgorzaciak, a ładnym wejściem pod kosz popisał się Hubert Wyszkowski. Po dwudziestu minutach gry Czarni wygrywali 39:32.

W drugą połowę dynamiczniej weszli podopieczni Mariusza Karola, którzy szybko zdobyli sześć punktów i odrobili niemal wszystkie straty. Słupszczanie po raz kolejny już w meczu mieli problemy pod koszem, gdzie Wojciech Fraś nie dawał sobie rady z zawodnikami Kotwicy. Gra toczyła się punkt za punkt. Dla gospodarzy punktował Wróbel, odpowiadał mu Małgorzaciak. Czarnych w grze trzymał Adrian Kordalski, który pewnie punktował z linii rzutów wolnych. Trójkę zdobył niezastąpiony dziś Małgorzaciak, efektowny wjazd pod kosz zaprezentował Kordalski i słupszczanie znowu odskoczyli na kilka oczek. W końcówce trzeciej odsłony spotkania Kotwica starała odrobić się straty, jednak przed decydującą ostatnią częścią meczu to Czarni wygrywali 60:54.

W czwartej kwarcie swoje doświadczenie w pełni pokazał Marcin Dutkiewicz, który w niespełna trzy minuty trzykrotnie trafił z za łuku i wyprowadził słupski zespół na 15 punktowe prowadzenie. Kotwica starała się jeszcze powalczyć, ale podopieczni Cesnauskisa w pełni kontrolowali przebieg meczu i prezentowali kolejne udane akcję, naprawdę dobrze grając w obronie. Ostatecznie Czarni zdemolowali gospodarzy w ostatniej części gry, pozwalając zdobyć im tylko cztery punkty i zasłużenie wygrali 80 do 58.
Najskuteczniejszy w słupskim zespole był Filip Małgorzaciak – autor 19 punktów, w zespole Kotwicy najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Grujić – 13.

Kotwica Kołobrzeg – STK Czarni Słupsk 58:80 (15:17, 17:22, 22:21, 4:20)

Kotwica: Bodych 12, Grujić 13, Kruszczyński 6, Stanios 8, Madray 3, Wróbel 12, Przyborowski 2, Walda 2

Czarni: Małgorzaciak 19, Wyszkowski 7, Kordalski 16, Długosz 5, Dutkiewicz 13, Janiak 11, Pełka 5, Fraś 4