Piotr Szymański
Twitter Kotwica Kołobrzeg
Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie drugiej 3. ligi. Olimpia Grudziądz przegrała ze Świtem Skolwin w Szczecinie (0:1), co wykorzystała goniąca do ostatniej kolejki lidera Kotwica Kołobrzeg i dzięki pokonaniu Stolemu Gniewino (4:3) awansowała do 2. ligi.

Kotwica Kołobrzeg awansowała do 2. ligi

Kotwica Kołobrzeg w ostatniej serii spotkań dokonała niemal niemożliwego - wyprzedziła Olimpię Grudziądz i awansowała do 2. ligi. Przed decydującą kolejką liderem drugiej grupy 3. ligi byli grudziądzanie, z przewagą dwóch punktów i lepszym bilansem meczów bezpośrednich.

Świt Skolwin postawił jednak faworytowi trudne warunki i ostatecznie wygrał 1:0 po bramce z rzutu karnego Adama Ladziaka w 14. minucie. Z potknięcia głównego rywala skorzystała Kotwica, która pokonała na wyjeździe Stolem Gniewino (4:3), dzięki bramkom Roberta Obsta w 9. minucie, Damiana Kostkowskiego (14. minuta), Michała Kazajdy w (18. minuta) i Grzegorza Goncerza (43. minuta). Kołobrzeżanie prowadzili już 3:0 i potem 4:1, ale emocje były do samego końca, bowiem gospodarze w 66. minucie wykorzystali rzut karny na kontaktowego gola.

Tylko zwycięstwo, przy potknięciu Olimpii, gwarantowało Kotwicy upragnioną promocję na szczebel centralny i udało jej się to osiągnąć.