Planeta róż – spektakl Teatru Akt w sobotę w Kołobrzegu. Inspirowany Małym Księciem

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
W sobotę w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu będzie można obejrzeć spektakl Teatru Akt ze stolicy, pt. „Planeta róż”. To niezwykły spektakl, oryginalny plastycznie, inspirowany książką "Mały Książę" Antoine de Saint-Exuper'ego. Bilety - 35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca), 40 zł (normalny / w dniu spektaklu)

Pamiętacie tegoroczny, II Festiwal Teatrów Ulicy w Kołobrzegu i spektakl „Poza czasem”? "Planeta róż” to kolejne spotkanie z Teatrem Akt. To opowieść alegoryczna, przekazana za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki.

Inspiracją do pracy nad spektaklem był tekst „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exuper'ego. Nawiązania dotyczą motywów, postaci, refleksji oraz uniwersalnych prawd tam zawartych, a nie konkretnej opowieści. Akcja spektaklu toczy się na zapleczu areny starego cyrku, po drugiej stronie dekoracji, wśród karykaturalnych postaci cyrkowych, o których Mały Książę powiedziałby: „Nigdy nie wąchali kwiatów, nigdy nie patrzyli na gwiazdy, nigdy nikogo nie kochali”. To konstelacja bytów zawieszonych w pustej przestrzeni, przestających dostrzegać z pozoru niewinne zło, które sami tworzą na co dzień, stając się jego częścią.

Król, Latarnik, Pijak, Bankier, Próżny to postaci dojrzałe, paradoksalnie nie potrafią na chwilę stać się dziećmi. W rzeczywistości to słabe i zagubione jednostki, nie zdolne „rozpoznać, kto i co pośród piekła, piekłem nie jest, aby utrwalić to i rozprzestrzenić”. W oparach sztuczności, zgnuśnienia i małostkowości pojawia się szansa na zmianę.

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” Saint-Exupery.

"Planeta róż” to spektakl alegoryczny, opowiedziany za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki. Mówi o zakłamaniu, sztucznych relacjach międzyludzkich, zgnuśnieniu, małostkowości, przywiązaniu do odgrywania w życiu narzuconych ról, a jednocześnie o naturalnej potrzebie człowieka odnalezienia prawdziwej przyjaźni i miłości, czasem trudnej do zaakceptowania. Historia stawia nas przed problemem dojrzewania w swoim człowieczeństwie i refleksji nad tajemnicą śmierci.

Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz.

Fot. Materiały prasowe

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie