Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Kołobrzegu ruszyło Regionalne Centrum Kryzysowe. Tu czekają psychologowie i terapeuci

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Jedno z kilku pomieszczeń centrum, działającego w wyremontowanej i wyposażonej od podstaw nowej części PCPR
Jedno z kilku pomieszczeń centrum, działającego w wyremontowanej i wyposażonej od podstaw nowej części PCPR Iwona Marciniak
W Kołobrzegu ruszyło Regionalne Centrum Kryzysowe. Na 100 metrach dawnego internatu policealnej szkoły medycznej przy ul. Grottgera 11, w tym samym gmachu, w którym działa Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, są już dostępni specjaliści, którzy mają za cel przynosić pomoc osobom, znajdującym się w nagłym kryzysie. Można się z nimi kontaktować od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 20.00, a także w terenie, w planach jest całodobowy dyżur. Kontakt telefoniczny - 94 310 80 20 do -23.

Co w tym przypadku oznacza słowo kryzys? Wypadek samochodowy, nagła strata bliskiej osoby, ciężka choroba, pożar, bankructwo firmy. Doświadcza go raz w życiu nawet jedna czwarta społeczeństwa. - Każdy, kto czuje, że jest w kryzysie emocjonalnym, powinien szukać szybkiej pomocy, by nie doprowadzić do głębszych zaburzeń psychicznych, które potem mogą już wymagać interwencji medycznej, długotrwałej i drogiej pomocy specjalistycznej – mówiła w czwartek podczas otwarcia kołobrzeskiego punktu Dorota Rybarska – Jarosz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim. W roli gospodarza wystąpiła Lilianna Korzeniewska, dyrektor PCPR, w ramach którego już działa kołobrzeski punkt.

- Ekipa, która jest dostępna w naszym punkcie, to profesjonalni doradcy (psychologowie, terapeuci – przyp. red.), tworzący również zespół mobilny, który będzie mieszkańcom służył w sytuacjach kryzysowych, psychicznych, dojeżdżając do nich na miejsce – mówiła też członkini zarządu województwa zachodniopomorskiego, Anna Bańkowska.

Ten regionalny projekt, którego częścią jest Kołobrzeg, jest realizowany przy wsparciu środków Unii Europejskiej, przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, wspólnie z sześcioma powiatami: Drawskim, Kołobrzeskim, Myśliborskim, Stargardzkim, Świdwińskim, Wałeckim. Cały projekt pochłonie ok. 24 mln zł, z czego na Kołobrzeg, przypadnie prawie 3 mln zł. - To pilotaż, mamy 2,5 roku obserwacji z jakimi problemami będą do nas trafiać ludzie – Dorota Rybarska Jarosz. Podkreśliła wyjątkowość kołobrzeskiego centrum, które jako uzdrowisko, miasto turystyczne, powinno służyć wszystkim, którzy tu w konkretnym czasie przebywają. Punkt ma działać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8-20.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto