Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żona radnego klubu PiS została dyrektorem w PŻB? Bez konkursu - informują związkowcy spółki

Iwona Marciniak
Iwona Marciniak
Archiwum
Tę zaskakującą nowinę związkowcy NSZZ Solidarności i Związku Zawodowego Pracowników PŻB S.A. przekazali dziennikarzom podczas piątkowego protestu zorganizowanego przed biurem posła PiS Czesława Hoca. Przyszli domagać się przywrócenia na stanowisko cenionego i szanowanego przez załogę, a odwołanego w ubiegły czwartek Piotra Redmerskiego, prezesa od 2016 roku. - Zabrali nam fachowca, a dali żonę prominentnego człowieka PiS-u.

- Jest dzisiaj oficjalny komunikat, że z dnia na dzień została zatrudniona w PŻB żona prominentnego polityka PiS, pani Bejnarowicz - powiedział podczas piątkowego spotkania z mediami Kazimierz Sikora przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników PŻB. Chodzi o żonę Macieja Bejnarowicza, szefa klubu PiS w Radzie Miasta, byłego kandydata PiS na prezydenta, który już jako miejski radny został prezesem w Sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Została dyrektorem - dodał związkowiec. - Stanowisko dla niej utworzono z dnia na dzień. Przez 45 lat takiego nie było.

Od związkowców dowiedzieliśmy się też kto po odwołaniu prezesa, pełni jego obowiązki. To pytanie znalazło się wśród innych wysłanych jeszcze w ubiegły czwartek do Ministerstwa Infrastruktury. W odpowiedzi, która dotarła do nas kilka dni później, napisano tylko: "11 lutego 2021 r. Rada Nadzorcza Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. z siedzibą w Kołobrzegu podjęła uchwałę o odwołaniu Prezesa Zarządu Spółki. Stosownie do postanowień statutu, zarząd spółki Polska Żegluga Bałtycka S.A. jest wieloosobowy, stąd obecnie spółkę reprezentuje członek zarządu. Powołanie nowego Prezesa Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. nastąpi po przeprowadzeniu przez Radę Nadzorczą Spółki postępowania kwalifikacyjnego na ww. stanowisko".

- Ten członek zarządu to Andrzej Pilarski, człowiek z Trójmiasta - powiedział Kazimierz Sikora. W piątek nie udało się nam skontaktować ani z Maciejem Bejnarowiczem, ani z kołobrzeskim posłem PiS, Czesławem Hocem. Do temu więc wrócimy jak najszybciej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto