18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚ [ZDJĘCIA]

Redakcja
Szczecin: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚ [ZDJĘCIA]
Szczecin: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚ [ZDJĘCIA] KWP Szczecin
Szczecin: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚ [ZDJĘCIA]. Policjanci Centralnego Biura Śledczego współpracując z Prokuraturą Apelacyjną w Szczecinie oraz zachodniopomorskim policjantami rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków.

Szczecin: Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez CBŚ [ZDJĘCIA]

Początek sprawy sięga połowy 2013 roku. Wtedy to funkcjonariusze CBŚ zatrzymali osobę przemycającą narkotyki z Holandii. Podczas zatrzymania zabezpieczyli prawie 7 kg amfetaminy. Policjanci po zatrzymaniu wiedzieli, że sprawa ta ma charakter rozwojowy. Opracowali plan dalszego śledztwa w trakcie, którego weryfikowali i zbierali kolejne informacje związane z przemytem narkotyków.

Po zebraniu materiału dowodowego, w listopadzie ubiegłego roku zatrzymali kolejne osoby zamieszane w ten nielegalny proceder. Przy zatrzymaniu brali udział policjanci z Pododdziału Antyterrorystycznego oraz policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie.

Podczas tej realizacji mundurowi odnaleźli pomieszczenie w którym przechowywana była broń, materiały wybuchowe oraz narkotyki. Jak się okazało był to magazyn zorganizowanej grupy przestępczej. Zabezpieczono w nim ponad 4 kg marihuany i amfetaminy oraz różnego rodzaju broń, amunicję i materiały wybuchowe.

Osoby zatrzymane podczas tej realizacji trafiły do aresztu. Jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Policjanci wspólnie z prokuratorem nadal pracowali nad tym aby wszystkich członków grupy zatrzymać i całkowicie rozbić grupę przestępczą.

W ubiegłym tygodniu w ciągu jednego dnia funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie doprowadzili do prokuratury kolejne osoby, z których 7 usłyszało zarzuty. Osoby te są w wieku od 23 do 47 lat. Wszyscy to mieszkańcy Szczecina. Wśród nich jest osoba, która kierowała grupą.

Większość zatrzymanych usłyszała zarzuty m.in. wewnątrzwspólnotowego nabywania z Holandii znacznych ilości środków odurzających, a następnie wprowadzaniem ich do obrotu w Polsce. Cześć z nich poczyniła sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu.

Wszyscy zajmując się wewnątrzwspólnotowym nabywaniem za granicą przemycili i wprowadzili do obrotu m.in. około 240 kg marihuany oraz 13 kg amfetaminy.

Łącznie w sprawie podejrzanych jest 19 osób z czego 10 przebywa w aresztach. Osoby te w sumie usłyszały 50 zarzutów. M.in. działalności w grupie przestępczej, kierowania grupą przestępczą, przemycania i handlu narkotykami oraz posiadania broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych.

Za przemyt znacznych ilości narkotyków, podejrzanym grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto