Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Duże sceny, mobilny konfesjonał i długie kolejki - co się dzieje wokół Sunrise Festival

WW
Wczoraj o godz. 17 oficjalnie rozpoczął się pierwszy dzień jednej z największych imprezy muzyki klubowej w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej - Sunrise Festival. Po raz pierwszy jest zlokalizowana w innym miejscu niż Amfiteatr, bo w najdalej na wschód wysuniętej dzielnicy miasta - Podczelu. Dokładniej na terenie byłego lotniska. Na razie festiwal przebiega bez zakłóceń, jednak powstały duże korki na drodze dojazdowej do Podczela.

Ze względu na zmianę lokalizacji, znacznie zwiększył się teren festiwalu i można było postawić aż 5 dużych scen. Za scenografię odpowiada znany z największych widowisk w kraju Giorgos Stylianou-Matsis. Choć po drodze wystąpiło kilka problemów, udało się wszystko zrobić na czas.

Przy festiwalu pracuje blisko 700 osób.

Przewiduje się, że ok. 20 tys. ludzi każdego dnia będzie się bawić na festiwalu. Tysiąc osób zamieszkało na ten czas w namiotach lub domkach VIP w miasteczku SunCity, co jest nowością na festiwalu. Czeka tam bogata baza gastronomiczna i wiele różnych stref, m.in. strefa relaksu. Nie brakuje też innych atrakcji.

Na Sunrise Festival 2019 zagra łącznie ponad 100 artystów z Polski i zagranicy. W tym roku uczestnicy festiwalu będą mieli okazję usłyszeć więcej niż dotychczas gatunków muzyki elektronicznej: nie tylko house, trance i techno, ale również progressive, bass, future, hardstyle i czyste electro.

Wśród wykonawców są m.in. The Chainsmokers, Armin van Buuren, Don Diablo, Paul van Dyk, Afrojack, Adam Beyer, Timmy Trumpet, Oliver Heldens, Headhunterz, Martin Solveig, Nervo, Jamie Jones, Fedde Le Grand, W&W, Noisecontrollers, Claptone, Tchami, Malaa, Alok, Booka Shade, Joris Voorn i Laidback Luke. Będą też i rodzimi wykonawcy, m.in. Gromee, DJ Kuba & Neitan, Kris, Dirty Rush & Gregor Es, Bartes, DUSS, Neevald i wielu innych.

Impreza na Sunrise Festival wczoraj trwała do godz. 4, dziś będzie do godz. 4.30, a w niedzielę - do 4.

Już na kilka godzin przed rozpoczęciem festiwalu tworzyły się długie kolejki po bilety. Wiele osób chodziło po Podczelu i przy samym terenie festiwalu. Również na plaży były dużo osób.

Transport

W czasie festiwalu zapewniono transport z miasta do miasteczka festiwalowego. Komunikacja Miejska uruchomiła dwie linie Sunrise Festival, kursujące po 30 razy na dobę. Przystanek początkowy linii nr 1 jest zlokalizowany przy pętli na ul. Starynowskiej w dzielnicy Radzikowo. Samtąd autobusy wyruszają w 2 kursy dziennie – o godzinie 15:30 i 15:45. Trasa przejazdu autobusów linii nr 1 (przystanki są na żądanie): Starynowska pętla, Starynowska, Mazowiecka, Młyńska, Szpitalna, Armii Krajowej, Jagiellońska, Aleja Jana Pawła II, Grochowska, Koszalińska, Kądzielno, Koszalińska, Tarnopolska.

Przystanek początkowy linii nr 2 jest przy dworcu PKP. Autobusy jeżdżą co 15 minut od godziny 16:00 do 22:30. Trasa: Dworzec PKP, Aleja Jana Pawła II, Grochowska, Koszalińska, Kądzielno, Koszalińska, Tarnopolska. Osoby z opaską festiwalową nie muszą płacić za przejazd.

Jest też 12 linii busów, które kursują z Koszalina, Mielna, Kołobrzegu, Grzybowa, Ustronia Morskiego i Dźwirzyna do bram festiwalu i z powrotem. Dokładny rozkład jest dostępny na stronie: https://bus.sunrisefestival.pl/

Bezpieczeństwo

Nad bezpieczeństwem uczestników Sunrise Festival czuwa wynajęta agencja ochroniarska z Poznania. Na terenie festiwalu, zaraz przy głównym wejściu na teren imprezy, stoi namiot medyczny. Obsługa medyczna jest dostępna przez cały czas. W razie potrzeby, w pełnej gotowości jest również Regionalny Szpital w Kołobrzegu.

O bezpieczeństwo wokół terenu festiwalu przez całą dobę dba policja - kilkudziesięciu policjantów na każdej zmianie i patrole konne (ze Szczecina). – Zwiększona liczba funkcjonariuszy policji zabezpiecza teren wokół festiwalu - głównie Oddział Prewencji Policji w Szczecinie. Współpracujemy też ze Strażą Graniczną i Służbą Celną. Jest też zapewnione dodatkowe wsparcie, jeśli chodzi o ruch drogowy – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, aspirant Tomasz Kwaśnik. Na trasie dojazdowej nie ma posterunków blokadowych, ale korki i tak powsty. Przy samym terenie festiwalu policjanci przeprowadzają przesiewowe kontrole osób, które wybierają się na imprezę. Zaś w mieście porządku w weekend pilnują po 3 patrole ze Straży Miejskiej i dyżurny.

Komenda Powiatowa Straży Pożarnej wzmocniła się dodatkowymi funkcjonariuszami – strażakami z dyżurów domowych i wolnej służby. W Podczelu jest wystawiony zastęp z wozem strażackim na posterunku tymczasowym. Jest tam też nadzorujący wszystko oficer łącznikowy. – Komenda zaleciła też, by organizator we własnym zakresie zapewnił sobie jakieś siły jednostek ochrony przeciwpożarowej – mówi rzecznik kołobrzeskiej komendy kpt. Krzysztof Azierski.

W związku z Sunrisem dodatkowe środki ostrożności postanowili także zachować ratownicy wodni. Na stanowisku w Podczelu jest więcej ratowników niż zwykle. Jest też tam wysyłany patrol na skuterze.

"Przystań z Jezusem"

Jak zawsze w tym samym terminie co Sunrise Festival odbywa się inicjatywa ewangelizacyjna "Przystań z Jezusem". Księża i osoby świeckie związane z "Przystanią" zarówno w centrum Kołobrzegu, jak i przy terenie festiwalu Sunrise prowadzą ewangelizację. Pod jednym z wjazdów na teren Sunrise Fesival można było zauważyć mobilny konfesjonał.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolobrzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto